Dzień dobry!

Poznaj nas!

Telefon

+48 601 143 239

E-mail

kontakt@wspolczesnadladzieci.pl

Grażyna M. Grobelna
Grażyna M. Grobelna

Grażyna M. Grobelna

Pomysłodawca projektu, autorka tekstów, reżyser, muzyk, menager
Jestem muzykiem i filozofem. Do niedawna regularnie uczyłam w szkole muzycznej muzyki przez ruch. Mam za sobą kilkuletnią przygodę z radiem, gdzie tworzyłam słuchowiska dla dzieci o muzyce oraz doświadczenie współtworzenia jednego z pierwszych w Polsce teatrów dla dzieci od 1go roku życia – Atofri. Maluję i wystawiam swoje obrazy, a także piszę słowa i dźwięki. Niektóre z nich usłyszycie podczas spektakli Współczesnej dla dzieci, projektu, który nosiłam w sercu od lat. I dzieje się!
Marta Grzywacz
Marta Grzywacz

Marta Grzywacz

Marta Grzywacz - improwizatorka (głos, fortepian, ruch), absolwentka i wykładowczyni UMFC w Warszawie, zdobywczyni II nagrody w konkursie dla improwizujących kompozytorów, odbywającego się w ramach festiwalu Transatlantyk, członek kolektywu wykonującego muzykę współczesną Hashtag Ensemble; w repertuarze współczesnym występowała na festiwalach: Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawska Jesień, Musica Electronica Nova, Audio Art, Ad Libitum, Sacrum Profanum, występuje w projektach improwizowanych w kraju i za granicą (Visegrad Songs, Bartok Revised, Witkacy/Partytury fotograficzne, Muzyczne Portrety, Intuition Orchestra/ płyta "Case of Surprise"), w chwilach ku temu odpowiednich układa wiersze wolne.

Leszek Lorent
Leszek Lorent

Leszek Lorent

Perkusista. W 2016 otrzymał tytuł doktora habilitowanego. Jest adiunktem macierzystej uczelni, kierownikiem Studium Muzyki Nowej. Regularnie bierze udział w festiwalach: Warszawska Jesień, Aujourd’hui Musiques w Perpignan, Flâneries Musicales w Reims, Novelum w Tuluzie, Warszawskie Spotkania Muzyczne, KODY, Musica Polonica Nova. Jako solista występował z Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Iuventus, Orchestre Perpignan Méditerranée, orkiestrami Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Narodowego Forum Muzyki. Jest autorem książek: Szkice perkusyjne. Zagadnienia lozo czno-wykonawcze multiperkusyjnych traktatów dźwiękowych wybranych twórców (wyd. Cultura Animi, 2014), oraz Ine abilis. Perkusyjne dzieła Marcina Błażewicza (wyd. Cultura Animi, 2015). Dorobek fonogra czny Leszka Lorenta obejmuje kilkanaście płyt, na których występuje jako kameralista, oraz trzy płyty solowe.
Jerzy Fryderyk Wojciechowski
Jerzy Fryderyk Wojciechowski

Jerzy Fryderyk Wojciechowski

Jerzy Fryderyk Wojciechowski jest kompozytorem, muzykologiem, skrzypkiem i pianistą. Jego utwory grano na polskich festiwalach muzyki współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawska Jesień, jak i poza granicami kraju i kontynentu (Chiny, USA). Jest również animatorem i propagatorem muzyki współczesnej. Do tego celu stworzył autorską formę warsztatową dla dzieci i młodzieży, wykorzystując narzędzia kompozytorskie i improwizatorskie.
Bartek Ambrosius
Bartek Ambrosius

Bartek Ambrosius

Wiolonczelista, uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w klasie p. D. Taczanowskiej.
Triatlonista, adept żeglarstwa i oddany wielbiciel Gwiezdnych Wojen.
Bronek Przybyło
Bronek Przybyło

Bronek Przybyło

Jeszcze niewiele możemy napisać o dwulatku ponad to, że cudownie mówi „mama” i „tata”, pięknie tańczy, chętnie czyta i kocha cały świat! I oczywiście ogląda spektakle jako pierwszy, bo to syn autorki.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?